Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zakończenie Projektu

Projekt „Doskonalenie kompetencji nauczycieli drogą do rozwoju szkół i przedszkoli z Miasta Olsztyna" był realizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną Nr 1 w Olsztynie w okresie od 15 października 2013 roku do 31 lipca 2015 roku.

W dniu 29 czerwca 2015 roku zorganizowano Konferencję Podsumowującą. Celem konferencji było przedstawienie przebiegu realizacji projektu, osiągniętych efektów oraz wniosków płynących m.in. z informacji zwrotnych uczestników projektu.

Poza uczestnikami projektu, w Konferencji udział wzięli:

  • Pan Jarosław Słoma Zastępca Prezydenta Olsztyna,
  • Pani dr hab. Hanna Kędzierska – Profesor UWM,
  • Pani Anna Jankowska – Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna,
  • Pan Wojciech Bartosik – Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna,
  • Pani Sylwia Czacharowska – Dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie,
  • Pani Marlena Derlukiewicz - Konsultant Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu,
  • Dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu Miasta Olsztyna.

W Konferencji wzięli udział także Dyrektorzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych:

  • Pani Dorota Hermanowicz – Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olsztynie,
  • Pani Gabriela Woźniak – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szczytnie,
  • Pani Bożena Giedziuszewicz – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Giżycku.

Podczas konferencji Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Olsztynie, Koordynator Merytoryczny w projekcie Pani Maria Rafalska przedstawiła przebieg realizacji założeń projektu, w tym realizację założeń Powiatowego Planu Wspomagania na rok szkolny 2014/2015.

Informacje przedstawione w tymże wystąpieniu znajdują się w:

Refleksje dotyczące realizacji Rocznych Planów Wspomagania w poszczególnych szkołach i przedszkolach w ramach Powiatowego Planu Wspomagania omówili Szkolni Organizatorzy Rozwoju Edukacji – Pani Halina Kotlińska, Pani Marlena Kowalska oraz Pani Agnieszka Goch.

Natomiast wyniki z działalności Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli zaprezentowali Koordynatorzy sieci – Pani Ewa Wacławik i Pani Elżbieta Michalska.

W ramach konferencji zorganizowano także panel dyskusyjny, podczas którego była okazja do wymiany spostrzeżeń między zespołem realizującym Projekt a zaproszonymi gośćmi.

W trakcie spotkania było wiele okazji do wymiany doświadczeń i refleksji nad wdrażaniem nowego systemu doskonalenia nauczycieli. Uczestnicy spotkania podkreślali korzyści wynikające z realizacji Projektu Doskonalenia Nauczycieli.

Maria Rafalska