Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZAPROSZENIE

Zapraszamy wszystkich chętnych z klas III do zapisów na zajęcia matematyczne dla dzieci zdolnych, pt. „Twórcza matematyka”.

Zajęcia będą odbywały się od 18.02.2020r. w każdy wtorek w godzinach 15.10-16.50. Zajęcia będą trwały do 2.06.2020r.

 

Ilość miejsc ograniczona.

 

Zajęcia te przeznaczone są dla dzieci, które lubią matematykę i chcą pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie. Podczas naszych spotkań będziemy konstruować własne strategie rozwiązywania problemowych zadań matematycznych, rozwijać samodzielne myślenie i odkrywać reguły matematyczne.

 

Zapisy osobiście w sekretariacie Poradni

lub telefoniczne pod numerem telefonu: 089 527 20 03

Wzorem lat ubiegłych Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 1 w Olsztynie wzięła udział we współorganizowaniu wydarzeń w ramach Warmińsko – Mazurskiego Tygodnia Kariery oraz Europejskich Dni Pracodawcy. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Wielokulturowość kapitałem przyszłości”
W ramach oferty Poradni dnia 23 października 2019r. nasza placówka zorganizowała na terenie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Olsztynie zorganizowane zostało spotkanie z uczniami V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Specjaliści zatrudnienia w naszej placówce przybliżali młodzieży z Liceum tajniki codziennej pracy w naszej Poradni.
Młodzież przywitała Pani Dyrektor Maria Rafalska, która przybliżyła uczniom specyfikę pracy w poradni psychologiczno - pedagogicznej. Kolejną prelegentką była Pani Magdalena Borek, która podzieliła się z młodzieżą wiedzą na temat pracy terapeuty behawioralnego. Następnie Pani Dorota Ławecka – Bednarska przedstawiła specyfikę pracy pedagoga oraz socjoterapeuty. Następnie młodzież mogła zapoznać się ze specyfiką pracy terapeuty integracji sensorycznej, którą przedstawiły Panie Małgorzata Lipiejko oraz Michalina Powarunas. Na zakończenie spotkania Pani Anna Samwolska przybliżyła tajniki pracy psychologa i choreoterapeuty.
W spotkaniu uczestniczył 30 uczniów pod opieką Pani Ewy Cichockiej doradcy zawodowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Olsztynie, która była organizatorką spotkania ze strony szkoły.

Alina Raplewicz
Organizatorka
Warmińsko–Mazurskiego Tygodnia Kariery w PP-P nr 1 w Olsztynie

Dnia 13.06.2019r. zakończył się cykl zajęć „Twórcza matematyka”, skierowanych do uczniów klas III, wykazujących się matematycznymi uzdolnieniami. Uczestnicy zajęć doskonalili swoją sprawność rachunkową oraz rozwijali umiejętność logicznego myślenia i pracy zespołowej. Podczas zajęć nie tylko rachowaliśmy i rozwiązywaliśmy zadania, ale także graliśmy w gry i bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Okazało się, że matematyka towarzyszy nam w codziennym życiu na każdym kroku, dlatego tak ważne jest, aby ją rozumieć i lubić.

wszystkim wspaniałym uczestnikom oraz ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i uczestnictwo w zajęciach oraz życzymy dalszego rozwijania swoich pasji.

Marta Abłam

Zajęcia matematyczne dla dzieci z trudnościami

w uczeniu się matematyki z klas IV

Zapraszamy do zapisów na zajęcia matematyczne dla dzieci z trudnościami w uczeniu się matematyki, które będą odbywały się w naszej Poradni.

Zajęcia będą odbywały się od 1 pażdziernika we wtorki w godzinach 15.10-16.55.

Planowany cykl zajęć obejmuje 10 spotkań.

 

Są one skierowane do uczniów z klas IV, którzy mają trudności w nauce matematyki.

Ilość miejsc ograniczona.

 

W programie:

- rozwijanie umiejętności społecznych,

- rozwijanie sprawności rachunkowej

(dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie)

- wskazówki, jak rozwiązywać zadania tekstowe,

- podstawowe mnemotechniki,

- „gimnastyka mózgu”,

- ćwiczenia relaksacyjne i ułatwiające koncentrację uwagi,

 

Zapisy osobiście w sekretariacie Poradni lub telefoniczne pod numerem telefonu:

089 527 20 03

Prowadząca: Marta Abłam

Mat z trud zapisy

 

w dniach

od 1 lipca do 30 sierpnia 2019 r.

poradnia psychologiczno-pedagogiczna nr 1

czynna jest

w godzinach 800-1600

sekretariat czynny jest w godzinach 800-1600

bip logo 2 UE-logo logo z listkiem